تابلو سازی - تابلو چلنیوم - تابلو سازی تهران

امروز: ۱۳۹۶/۷/۴

اصطلاحات و متریال رایج در تابلوسازی

آدرس: تهران پاسداران نگارستان چهارم پ 28 طبقه چهارم واحد 12 تابلوسازی اندیشه آفتاب 02122854605

آموزش اصطلاحات و متریال  تابلوسازی

در صورت تمایل قبل از سفارش تابلو تبلیغاتی با اصلاحات و انواع متریال تابلوسازی آشنا شده تا بهتر بتوانید به تابلو تبلیغاتی ایده ال خود دست  یابید تابلو سازی اندیشه آفتاب پیشرو در طراحی و ساخت تابلوهای مدرن 

دراین مطلب شما با اصطلاحات و متریال تابلوسازی  آشنا خواهید شد احتمالا یکی از سوالاتی که در هنگام سفارش تابلو  با آن مواجه خواهید شد اندازه قطر قلم حروف برجسته ای است که قرار است در تابلو تبلیغاتی شما  ساخته و به کار برده شود

 

 اصطلاح قطر قلم چیست؟

احتمالا در هنگام سفارش تابلو به تابلوساز از شما راجع به قطر قلم حروف برجسته به کار برده شده در تابلو تبلیغاتی شما سوال پرسیده خواهد شد منظور ازقطر قلم پهنا و درشتی حروف برجسته است که قرار است در تابلو شما نصب شود به طور مثال معمولا در تابلوسازی برای ساخت اعداد شماره تلفن در تابلوهای تبلیغاتی از قطر قلم کوچکتری نسبت به حروف و نوشته های اصلی تابلو استفاده میشود.

خب حالا چرا این سوال از شما پرسیده میشه؟ برای این که هرچه قطر قلم بزرگتری انتخاب نمایید در قیمت ساخت حروف تاثیر مستقیم داشته و با افزایش قطر قلم هزینه ساخت نیز افزایش پیدا میکنه البته این افزایش قیمت از رنج خاصی شروع خواهد شد که معمولا برای سفارش حروف با قطر قلم 12 سانت به بالا افزایش قیمت خواهیم داشت و این به دلیل  استفاده و به کارگیری متریال بیشتری مثل ورق  pvc  ، لامپ های ال ای دی ( smd ) و ترانس متناسب با تعداد smd ها در ساخت حروف برجسته می باشد.

البته  به دلیل ساخت حروف برجسته به طور مکانیزه به دلیل توانایی استفاده از دستگاهای پیشرفته و همچنین نرم افزارهایی طراحی و محاسباتی دورریز لوازم ساخت تابلو و حروف برجسته به مراتب خیلی کمتر از روش های گذشته می باشد که این امر تاثیر بسزایی در قیمت تمام شده ساخت حروف برجسته دارد.

 

تابلوسازیتابلوسازی

 

اصطلاح تابلوسازی اپتیک چیست؟

از نور به طور مستقیم در ساخت تابلو تبلیغاتی استفاده نمیشود به عبارت دیگر حروف ساخته و به کار برده شده در تابلو فاقد smd  و یا مهتابی و لامپ جهت روشنایی درونی می باشد و معمولا در این نوع تابلوسازی منبع روشنایی خارج از محیط و قاب تابلو تامین میشود.

 

تابلوسازی حروف برجسته چیست ؟

تابلوسازی حروف برجسته انواع گوناگونی را شامل میشود برای ساخت تابلوهای تبلیغاتی ابتدا بنا به سلیقه مشتری نمای تابلوی تبلیغاتی  و سپس حروف برجسته  از متریال  مورد نظر مشتری ساخته میشود خب حالا با انواع نمای تابلوسازی و انواع حروف برجسته آشنا میشویم انواع نمای به کاربرده شده در تابلوسازی حروف برجسته :

  1. نمای کامپوزیت
  2. نمای ترموود
  3. نمای سنگ
  4. نمای پلکسی گلاس ( پلاستیک )

انواع حروف برجسته ( متریال تابلوسازی حروف برجسته )

  1. چلنیوم
  2. استیل
  3. آلومینیوم
  4. پلاستیک
  5. چوب

روش های تابلوسازی حروف برجسته

تابلوسازی با روش کلاسیک : در این روش کلیه فعالیت ها اغلب با دست و ابزارهای ساده انجام میشود عموما دقت و سرعت کار در این روش پایین بوده و محصولات تولیده شده در مقایسه با روش مکانیزه از زیبایی و کیفیت پایین تری برخوردار می باشد.

تابلوسازی با روش مکانیزه : دراین روش برای تابلوسازی و ساخت حروف برجسته در کلیه مراحل از طراحی برش ایجاد شیار خمکاری حرارت و ... از دستگاههای مختلف از قبیل دستگاه cnc دستگاه لیزر برش ورق فلزات دستگاه لیزر  برش ورق پلکسی و دستگاههای حروف ساز استفاده میشود. سرعت و دقت بالا در کیفیت و زیبایی محصولات تولید شده از ویژگیهای غیر قابل انکار این روش می باشد.

جهت آشنایی بیشتر با مراحل تابلوسازی به روش مکانیزه به فیلم انتهای صفحه که جنبه اموزش تابلوسازی را نیز دارد توجه نمایید.

 

 

تابلوسازی نوراندریک چیست؟

اگر علاوه بر روشنایی داخلی حروف برجسته روشنایی دیگری که با جاسازی لامپ های smd در پشت حروف یا همان جایی از حروف که فرار است به تابلو بچسبد و با ایجاد فاصله بین حروف برجسته و زمینه تابلو نور پشت کار به زمینه تابیده شده و اصطلاحا نور اندریک گفته میشود.

 

در ساخت حروف برجسته تابلوهای تبلیغاتی از متریال مختلفی همچون چلنیوم استیل پلاستیک و ... برای لبه حروف استفاده میشود لبه حروف نواری است که به دور  ورق پلکسی برش خورده  پیچیده می شود در گذشته این کار توسط استادکار ماهر به وسلیه دست انجام می شد یعنی استادکار تابلوساز با ابزاری ازقبیل سوهان و سنگ فرز شیارهایی بر روی نوار به طور مثال چلنیوم ایجاد می نمود سپس اقدام به چسباندن لبه چلنیوم به ورق پلکسی اماده و برش خورده می نمود ولی امروزه به لطف تکنولوژی این امر توسط دستگا های پیشرفته انجام شده وعملیات خمکاری و برش بر روی لبه حروف توسط دستگاه انجام شده و سپس به راحتی بر روی ورق پلکسی با دست مونتاژ میشود.البته ذکراین نکته فقط جهت اطلاع شما سروران گرامی است که با پیگیری و ترددهای مستمر در گروه تابلو سازی اندیشه آفتاب جهت بهینه سازی دستگاههای حروف ساز لاتین با شرکت های خارج از کشور جهت ساخت حروف فارسی که پیچیده تر از حروف لاتین میباشند این امردر سال 94 محقق گردید و اشکالات دستگاه های ساخت حروف توسط شرکت سازنده رفع و قابلیت ساخت حروف فارسی در دستگاهها اعمال گردید تا بتوان انواع حروف برجسته فارسی را با هر فونت و سلیقه که مشتری مد نظر دارد پیاده سازی و اجرا نمود.

 

متریال استفاده شده در تابلو سازی اندیشه آفتاب از مرغوبترین ملزومات تابلوسازی است که با کیفیت تضمینی و گارانتی معتبر ارائه میگردد.

جهت آشنایی با تابلو چلنیوم پلکسی دوبل تابلو کامپوزیت تابلو لایت باکس بر روی انواع تابلوی تبلیغاتی مورد نظر کلیک نمایید. 

تابلوهای چلنیوم پلکسی دوبل

لایت باکس

تابلو کامپوزیت

تاریخ انتشار:۱۹:۲۱ , ۱۳۹۶/۳/۱۶

آدرس: تهران پاسداران نگارستان چهارم پ 28 طبقه چهارم واحد 12