امروز: ۱۴۰۳/۴/۴

 

 

برگ افتخار دیگر در تاریخ صنعت تابلوسازی و حروف برجسته در ایران عزیزمان

 

ساخت حروف برجسته تمام اتوماتیک ، اندیشه افتاب را به جایگاه رفیعی در صنعت تبلیغات می رساند

با نهایی شدن ساخت انواع حروف برجسته و نمایش انواع آن در نمایشگاه بین المللی تهران که از اقبال چشمگیر همکاران و مشتریان از سراسر کشور مواجه شد ،اندیشه آفتاب را در زمره یکی از گروهای تبلیغاتی صاحب دانش ، فناوری و طراحی ساخت حروف برجسته مدرن و منحصر به فرد قرار داده است.

تلاش چند ماه ی گروه تبلیغاتی اندیشه آفتاب با ذوق و سیقله طراحان و مهارت و خلاقیت متخصصین حروف ساز و توانایی به کارگیری دستگاه های مدرن و پیچیده و استفاده از اخرین ابزارهای موجود در دنیای تولید و ساخت حروف برجسته مدرن در کارخانه تابلوسازی اندیشه آفتاب باعث گردید که محصولاتی تولید و به منصه ظهور برسند که تا قبل از آن نمونه ای از این محصولات در کشورمان تولید نشده بود.

افزایش باور و اعتماد به نفس در گروه و جسارت در به کارگیری دستگاه های مدرن و پیچیده  و نبوغ و خلاقیت و تلاش بی وقفه از مشخصه های بارز گروه تبلغاتی اندیشه آفتاب محسوب می شود،که با امید به لطف یزدان باعث فراهم شدن رضایت خاطر مشتریان سخت پسند و سلایق خاص خواهد شد .

واینک گروه تبلیغاتی و تابلوسازی اندیشه افتاب همچون قبل اماده ساخت و تولید تابلوهای تبلغاتی با انواع حروف برجسته  مدرن در تیراژ بالا و نصب در سراسر کشور برای نمایندگی شرکتها ، بانکها و موسسات مالی ، فروشگاههای زنجیره ای و دیگر صاحبان مشاغل و موسسات می باشد.

 

 

تابلو سازی چلنیوم

سازنده تابلو سازی حروف برجسته چلنیوم

تابلو سازی حروف برجسته چلنیوم، نوعی حروف برجسته با لبه هــای آلومینیومی و رویه طلـق یا همان پلکسی گـلس است که به دلیل ضد زنگ بودن آن مناسب هر نوع شرایط جوی و آب و هوایی می باشد، در داخل حروف چلنیوم از لامــپ های اس . ام . دی (SMD) و ال . ای . دی (LED)استفاده می شود.

تابلو سازی حروف برجسته چلنیوم-ساخت تابلو سازی چنلیوم

اس . ام .دی (SMD) بدلیل پر نور بودن و همچنین ضــد آب بودن مناسب تر از ال . ای . دی می باشد . از مهمترین قسمت های تابلو سازی ، نــور آن می باشد که باید دقت بیشتری در هنگام نورپردازی شود نصب آسان ،مصرف بسیار پایین برق ، پخش منــاسب و گسترده نــور ، خامـوشی کمتر و … مزیت های لامپ اس . ام . دی نسبت به لامپ های ال . ای . دی هستند. منبع تغذیه مورد استفاده این لامپ ها ترانس ۱۲ ولت می باشد.

آلومینیوم مصرفی که برای ساخت تابلو سازی حروف برجسته چــلنـیـوم در نظر گرفته است آلومینیوم اسپـــانیایی با برند آلــوراپـید، طلق یا پلکسی تــایوانی و لـامـپ اس . ام . دی کره ای با گارانتی می باشد که همگی از بهتربن برند های موجود در ساخت تابلو سازی حروف برجسته می باشد.

تلفیق حروف برجسته چلنیوم پلکسی تلقی

مــزایــــای تابلو سازی حروف برجسته چنلیوم

۱- عـمـــر طـــولـانــی

۲- نمـــای منحصربفرد و در رنگبنــدی های متنوع

۳- قابلیت انعــطـاف به هـــر شـــکل و هر اندازه نسبت به طـرح

۴- مستحکم در مقابل سرمــا ، گرمــا و باران های بیش از حد

۵- قـــابـل شستشـو

 

ساخت تابلو سازی برجسـتـه پـلـاسـتـیـک (پلکسی گلاس )

تابلو سازی حروف برجسته پلاستیک-پلکسی

تابلو سازی تبلیغاتـی برجسته پلکسی(Plexi Glass)  تمامی خصوصیات حروف برجسته چلنیـوم را دارد, تنها تفــاوت آن در جنس لـبـــه حروف می باشد که در عوض آلـــیاژ آلومنیومی که در تابلو سازی چلنیوم وجود دارد، از لبـــه پلاستیــکی شفاف پلکسی استفاده می شود و این امر باعث شده تا تابلو سازی برجسته پلکسی گِـلَس متقاضیان ویــژه خود را داشته باشد.

» چرا که در چلنـیوم تنهــا داخــل حــروف روشن می شود و کنـــاره ها لبه آلومنیومی اجازه عبــور نــور را نداده و این جلــوه خاصی به تابلو سازی چلنـیوم خواهد داد. اما در تابلو سازی پلکسی کل قسمتهای حــروف روشـن می شود.

تفــاوت حروف برجستـه چـلنیوم و آکرلیک(پلکسی گلاس)

ساخت حروف برجسته پلکسی

در تابلو سازی چلـنیـوم بخش داخل حروف روشن می شود و لبــه های آلومینیومی اجازه عبور نـور از کناره ها را نمی دهند؛ اما در تابلو سازی پلکسی گلس کل ابعاد و وجوه حروف روشن می شود. در واقع این تفاوت بازر تابلو سازی حروف برجسته چلنیوم و تابلو سازی حروف برجسته پلکسی می باشد.

 

ساخت حروف استیل با نورپردازی SMD

1-متریال سطح رویـه کار:

رویه کار از جنس استیل خش دار(مات) یا براق می باشد، که قبل از لبه دادن به حروف برای شیک شدن بیشتر کــار ، دور حروف بوسیـله لیزر برش داده میشوند.

 

حروف-برجسته-فلزی-استیل-نور LED

2- متریال دور حروف:

برای برجسته نشان دادن حروف نیاز به تسـمه کشی می باشد که دور تا دور حروف را در زاویه نــود درجـه باید باابزارمخصوص، نــوار را به حروف ساخـته نبش داده شده اتصال داد. نوع نوار استفاده شده در حروف استیل نیز جنس استـیل میباشد که می توان به وسیله پــایه ‌های مخـصـوص با فــاصلـه از سطح کار نصـب شود.

3-روشنــایی:

برای زیــبا جلوه دادن حروف استیل می توان در داخل حروف از SMD استفاده کرد که در حال حاظر انواع مختلف لامپهای LED دربازار ایران موجود است . LED (SMD) ها میتوانند هم بصورت تک رنگ و هم بشکل هفــت رنــگ باشند که انتخاب آن بسته به سلیقه مشتری متفاوت خواهد بود و برای جنس زیر کار می توانPVC یا.. که استفاده از آن بستگی به محل نصب دارد؛ بکار برد. برای جلوگیری از اتصــال احتمــالی و آتش‌سوزی، داخل حروف قبل از مونتــاژ و نصب LED از جنس فوم استفاده می نمایند. می‌توان برای روشنایی به جای LED ، از پـرژکتورهای دلخواه با شعــاع‌های نــوردهی مختلف نیز استفاده کرد.

 

تابلو سازی حروف برجسته :

تابلو سازی حروف برجسته جهت فضای داخل و یا خارج استفاده می شود و انواع جنـس تابلو سازی حروف برجسته از برنـج ،استیل ،استیل طلائی ، آهن ، پلکسی گلاس و چلنــیوم (آلوراپید) می باشد.حروف برجسته می تواند بر روی هر زمینه نصب شود و قابلیت تعبیه نور از جنس ال ای دی و یا نئون شیشه ای را دارا می باشد.

 

ساخـت حـروف برنجی یا مسـی :

1- متریال سطح رویــه کـار:

رویه کار از جنس بـرنج یا مس است.

2- دور حـروف:

برای برجسته و زیبا نشان دادن حروف مانند حروف استیل نیـاز به تسمه کشی می باشد که دور تــا دور حروف را در زاویه نـــود درجه باید با ابزار مختلفی ،نوار را به حروف ساخته نبش داده شده متصــل نــمود.