امروز: ۱۴۰۳/۵/۱

تابلوسازی چلنیوم

 

 تابلوسازی حروف چلنیوم

 

 در تابلوسازی اندیشه افتاب ساخت حروف چلنیوم در مدل های متفاوتی از جمله حروف چلنیوم نوراندریک ترکیبی حروف چلنیوم طلایی رینگی حروف چلنیوم لبه پانچ و حروف چلنیوم طلق دوبل و ... قابل عرضه می باشد . در صورت تمایل جهت سفارش تابلوسازی چلنیوم با ما تماس بگیرید.

 

جهت اشنایی و کسب اطلاعات بیشتر در ذیل به تصاویرانواع محصولات تابلو چلنیوم که همگی نمونه های ساخته شده در تابلوسازی اندیشه افتاب می باشد توجه نمایید.

 

تابلوسازی چلنیوم لبه 9 سانت طلق دوبل

 

تابلوسازی چلنیوم

 

تابلوسازی چلنیوم لبه 9 سانت نقره ای طلق دوبل

 

تابلوسازی چلنیوم

 

تابلوسازی چلنیوم لبه 9 سانت نقره ای

 

تابلوسازی چلنیوم

 

تابلوسازی چلنیوم لبه 9 سانت نقره ای

 

تابلوسازی چلنیوم

 

تابلوسازی چلنیوم لبه 9 سانت طلایی رینگی

 

تابلوسازی چلنیوم

 

 

-ابعاد لبه چنلیوم: لبه چنلیوم 7 سانت ، لبه چنلیوم 9 سانت ، لبه چنلیوم 11 سانت

-مشخصات smd: اس ام دی لایت و اپکس همراه با  2 سال ضمانت تعویض

-جنس pvc: پی وی سی کره‌ای 8 و 10 میل

-رویه کار: ورق پلکسی  3 میل تایوان

-ترانس : فن‌دار با گارانتی شرکتی

 

 

تابلوسازی چلنیوم

 

تابلوهایی که حروف آن به صورت برجسته بوده و سطح رویی حروف از جنس پلکسی گلاس باشد و کنارها یا دور حروف که عمق حروف می باشد از جنس آلومینیوم طرح استیل که  چلنیوم گفته می شود اطلاق  گردد چلنیوم گفته  می شود. که در تابلوسازی چلنیوم  درون حروف چلنیوم جهت نوردهی می توان ازLED  و یا S.M.D استفاده کرد. که توضیحات و مزایای هر یک در بخش های مربوطه شرح داده شده است. زمینه تابلو را نیز می توان از ورق کامپوزیت . ترمووود . M.D.F و یا چوب پلاست کار کرد .

 

 

از مزایای تابلوهای حروف برجسته چلنیوم می توان به

 

-طول عمر تابلوهای حروف چلنیوم اشاره کرد

-نوردهی مناسب و یک نواخت حروف و جلب توجه کردن تابلو حروف چلنیوم

-حس شکیل بودن و به روز بودن نمایندگیها ،شرکتها و مغازه ها با استفاده از حروف برجسته چلنیوم

-جنس مناسب حروف چلنیوم که از زنگ زدگی و خرابی حروف جلوگیری می کند

 

 

خصوصیات تابلوسازی حروف چلنیوم

 

حروف چلنیوم یکی از تبلیغات زیبا و منحصر به فرد و قدرتمند  شما می باشد  این حروف با روشنایی بسیار زیاد و دید عالی برای معرفی کردن محصولات شما ، فروشگاه و یا شرکت شما در محل کسب کار ،بازار، خیابان یا محله شما خود نمایی می کند. تجربه ثابت کرده کسانی که در امر تبلیغات زیبا و شیک دقت و ظرافت بیشتری از خود نشان می دهند، درآمدی تساعدی تری نسبت به  همکاران خود خواهند داشت.

 

 

خصوصیات لامپهای  S.M.D:

 

-صرفه جوئی بسیار زیاد مصرف برق نسبت به لامپهای L.E.D

-طول عمر بسیار زیاد ، نوردهی بسیار زیاد زیبا و چشم گیر و هر چه طول عمرش بیشتر می شود نوردهی بیشتر و زیبا تر می شود.

-ضد آب، دارای عمری طولانی در مقابل سرما و گرما و با نوردهی وروشنایی بسیار زیاد

 

 

 

 

تابلو چلنیوم - چنلیوم - تابلو سازی چلنیوم

 

ایا می دانید چلنیوم چیست و یه چه تابلوهای تابلو چلنیوم اطلاق میگردد؟ چلنیوم یا چنلیوم (channelium) نوعی آلیاژ می باشد که در مقابل عوامل جوی محیطی بسیار مقاوم می باشد و به راحتی در مقابل آفتاب و یا بارندگی باران رنگ خود را از دست نمی دهد . کلمه چنلیوم همان ( channelium) ترکیبی از channel + aluminium است Channel به معنی کانال و یا جسمی u شکل میباشد و چون حروف فارسی ، لاتین و یا اشکال بعد از چسباندن نوارلبه به کنارها شکل u مانند میگیرند ، در زبان لاتین از channel استفاده می شود و بدلیل اینکه جنس لبه این حروف آلومینیوم میباشد ترکیب این دو کلمه را channelium نام گذاشتند و در زبان فارسی عامیانه در کشور ما اصطلاحا چلنیوم گفته میشود که در حال حاضر بیشترین استفاده در سطح کشور را تابلو  چلنیوم دارا می باشد .به تابلوهایی که حروف آن بصورت برجسته بوده و کنارها یا دور حروف که عمق حروف می باشد از جنس آلومینیوم طرح استیل (چلنیوم) و سطح رویی حروف که اغلب از جنس پلکسی گلاس میباشد تابلو چلنیوم گفته می شود. که درون حروف چلنیوم جهت نوردهی می توان ازLED  و یا S.M.D استفاده کرد

هر تابلوی تبلیغاتی حروف برجسته از سه جزء اصلی تشکیل شده که عبارتند از:

رویه حروف

لبه حروف

زمینه تابلو

 

 

رویه حروف تابلو چلنیوم در تابلو سازی چلنیوم

 

رویه حروف چلنیوم از جنس پلگسی گلس ساخت کشور تایوان می باشد که در انواع رنگهای مختلف موجود و با انتخاب مشتریان در حروف چلنیوم استفاده می شود.

 

تابلو چلنیوم

 

 

لبه حروف تابلو چلنیوم در تابلو سازی چلنیوم

 

کنارها یا دور حروف که عمق حروف می باشد و از جنس آلومینیوم طرح استیل (نوارچلنیوم) ساخته میشوند.

 

تابلو چلنیوم

 

 

زمینه تابلو چلنیوم در تابلو سازی چلنیوم

 

زمینه تابلو را نیز می توان از ورق کامپوزیت . ترمووود  .  M.D.F  و یا چوب پلاست کار کرد.

 

تابلو چلنیوم

 

 

انواع رنگ و سایز لبه چلنیوم:

 

لبه چلنیوم در سایزهای ۷و۹و۱۱ سانتیمتر با رنگهای جیوه ای (نقره ای ) ، میرور(طلایی) و مشکی ، سبز ، آبی ، قرمز ، سفید در بازار موجود میباشد. بیشترین رنگهای استفاده شده در کشورمان رنگ های استیل (نقره ای)، مشکی، و طلایی می باشد. تابلو چلنیوم ( (channelium یا channelume) از جمله بهترین و جدیدترین مورد از انواع تابلوهای تبلیغاتی ویژه فروشگاه ها، مغازه ها، شرکت ها و سازمان ها می باشد، چرا که پوشش و یا دیواره حروف برجسته آن را فلز چلنیم تشکیل می دهد.

 

تابلو چلنیوم

 

 

مزیت های ساخت تابلو چلنیوم:

 

اندازه نور مناسب و جذب مشتری

 

شکل ظاهری مناسب و ایجاد ارزش به دلیل این ظاهر

 

جلوگیری کردن از زنگ زدن تابلو به دلیل جنس آن

 

دوام تابلوها

 

از مزایای تابلوهای حروف برجسته چلنیوم می توان به

 

طول عمر تابلوهای  حروف چلنیوم اشاره کرد   

 

    نوردهی مناسب  و یک نواخت حروف و  جلب توجه کردن تابلوحروف  چلنیوم

    حس شکیل بودن و به روز بودن  نمایندها .شرکتها ومغازه ها  با استفاده از حروف برجسته چلنیوم

    جنس مناسب حروف چلنیوم که از زنگ زدگی و خرابی حروف جلوگیری می کند. 

 

   

خصوصیات تابلو چلنیوم

 

    تابلو چلنیوم یکی از تبلیغات زیبا و منحصر به فرد وقدرتمند  شما می باشد  این حروف با روشنایی بسیار زیاد و دیدی عالی برای معرفی کردن محصولات شما . فروشگاه .و یا شرکت شما در محل کسب کار .بازار. خیابان یا محله شما خود نمایی می کند. تجربه ثابت کرده کسانی که در امر تبلیغات زیبا وشیک  دقت وضرافت بیشتری از خود نشان می دهند. درآمدی تساعدی تری نسبت به  همکاران خود خواهند داشت

 

    خصوصیات  لامپهای S.M.D  : صرفه جوئی بسیار زیاد مصرف برق نصبت به لامپهای L.E.D

 

    طول عمر بسیار زیاد .   نوردهی بسیار زیاد زیبا وچشم گیر.    و هر چه طول عمرش بیشتر می شود نوردهی بیشتر و زیبا تر می شود.

 

    ضد آب، دارای عمری  طولانی در مقابل سرما وگرما و با نوردهی وروشنایی  بسیار زیاد

 

تفاوت بین چلنیوم اسپانیایی و چینی:

 

لبه چلنیوم های اسپانیایی ضخیم میباشد و حروف ساخته شده بعد از ساخت از استحکام خوبی برخوردار میشود مخصوصا حروف های درشت و بزرگ ، به همین دلیل است که تابلوسازهای با تجربه برای ساخت حروف بزرگ از لبه های اسپانیایی استفاده می نمایند. رنگ لبه های چلنیوم اسپانیایی در برابر نور آفتاب و تغییرات جوی در طی سالیان ثابت بوده و تغییر رنگ نداده و همیشه براق خواهد بود. ولی لبه های چینی نازک میباشد و این نازکی در بعضی از مارک ها به حدی میباشد که با کوچکترین فشار تغییر حالت میدهند و یا سوراخ میشوند، در عوض برای سازنده حروف، کار کردن با آن بسیار آسان می باشد و از این لبه ها برای ساخت حروف های کوچک میتوان استفاده کرد.

 

تابلو چلنیوم

 

 

تابلو سازی چلنیوم

 

رنگ و اندازه :

 

رنگ و اندازه متفاوت است ولی اصلی ترین و معروفترین ان با مارک تجاری آلوراپید شناخته شده موجود می باشدانواع دیگر این تابلو با مارکهای دیگری نیز وجود دارند که هرکدام مزیت خاص خود را دارد .

 

 

روشنایی تابلو:

 

داخل حروف چلنیوم (Channelume)از لامپهای SMD و LED استفاده میشودSMD  بدلیل پر نور بودن و همینطور ضد آب بودن مناسب تر از LED می باشد .از مهمترین قسمت های تابلو نور آن می باشد که باید دقت  بیشتری در هنگام نورپردازی شود مصرف پایین برق، پخش مناسبب نور، خاموشی کمتر، نصب آسانمحصول اصلی چلنیوم ضخامت بیشتری دارد و حروف آن بعد از ساخته شدن محکم است به این خاطر در تابلو سازی چلنیوم  برای حروف بزرگتر از لبه اصلی استفاده میکنندرنگ حروف چلنیوم اصلی در برابر گرما و نور کاملا مقاوم است و هیچ تغییری نمی کند و براق می ماند.

 

تابلو چلنیوم

 

 

چلنیوم لترمکس

 

نوعی دیگر از ورق های چلنیوم ( چنلیوم ) چند سالی است که وارد بازار تابلوسازی شده که با نام لترمکس ( lettermax ) رایج است .به طور خلاصه باید گفت که لترمکس علاوه بر نور دهی از طریق رویه ( پلکسی گلاس ) از کناره نیز نور را عبور می دهد .

 

چند نکته در خصوص چلنیوم لترمکس :

 

کاربرد این حروف برجسته بیشتر در اماکن با ارتفاع کم است. لتر مکس از نظر قیمت جزو گرانترین حروف های برجسته حال حاضر محسوب می گردداصلی ترین تولید کننده لبه لتر مکس کشور تایوان می باشد .

 

 

تابلو چلنیوم

 

چلنیوم با پایه آلمینیوم می باشد و دارای مشخصات زیر است:channelume tableau 1 تابلو چلنیوم

 

1- زیبایی ظاهری بسیار زیاد

2- عدم زنگ زدی و تغییر شکل در اثر زمان

3- بهترین گزینه برای ساخت تابلو با حروف برجسته

 

همانطور که در بالا گفته شد تابلو چلینیوم دارای كیفیت بسیار بالا بوده و در برابر نور آفتاب، گرما و سرما مقاوم بوده و تغییر شكل و رنگ نخواهد داد و از لحاظ زیبایی جلوه خاصی به تابلوها می دهد.

 

یكی دیگر از محاسن لبه چنلیوم نوار اسفنجی گرد گیر میباشد كه شركت و دستگاه سازنده چلنویم آنرا به خوبی طراحی و در نظر گرفته است كه مانع ورود هرگونه گرد و غبار و آب به داخل حروف می شود. لبه چلنیوم دارای یک روكش محافظ نایلونی میباشد كه تا زمان ساخت و نصب حروف بروی قسمت براق خواهد ماند و مانع از خط و خش بروی چلنئوم میشود و در پایان كار توسط نصاب به راحتی جدا میشود، نكته لازم به ذكر این است كه این روكش محافظ بعد از نصب حتماً باید جدا شود در غیر اینصورت پس از چند روز قرار گرفتن در برابر نور آفتاب دیگر از چلنیوم جدا نخواهد شد.

 

 

تابلو چلنیوم

 

 

گروه تابلوسازی اندیشه آفتاب آمادگی ساخت، تحویل و نصب انواع تابلوهای چلنیوم را در سریع ترین زمان با بهترین کیفیت و به صورت اختصاصی داردجهت سفارش تابلو و خرید حروف چلنیوم یا استعلام قیمت با تماس حاصل فرمایید.

 

 

 

تاریخچه چلنیوم:

گفته میشود در سال ۲۰۰۰ میلادی شرکت mci واقع در کشور اسپانیا ( spania) برای اولین بار توانست با استفاده از آلیاژ آلومینیوم و در طی مراحل فرآوری آن را به شکل ورق هایی با سطح آیینه در بیاورد ، به گونه ای که در ظاهر مانند فلز استیل به نظر میرسد . این محصول دارای کیفیت بسیار بالا بوده و در برابرنور آفتاب ، گرما و سرما مقاوم بوده و تغییر شکل و رنگ نخواهد داد و از لحاظ زیبایی جلوه خاصی به تابلوها میدهد.

 

 

مزایای چلنیوم:

یکی از مزایایی لبه چلنیوم نوار اسفنجی گرد گیر داخل حروف می باشد که شرکت سازنده آنرا به خوبی طراحی و در نظر گرفته است که مانع ورود گرد و غبار و آب به داخل حروف میشود و در دراز مدت از سیاه شدن لبه های دور پلکسی جلوگیری میکند که در دوام کار بسیار مهم است لبه چلنیوم دارای یک روکش محافظ نایلونی میباشد که تا زمان ساخت و نصب حروف بروی قسمت براق خواهد ماند و مانع از خط و خش بروی چلنیوم میشود و در پایان کار توسط نصاب به راحتی جدا میشود.نکته لازم به ذکر این است که این روکش محافظ بعد از نصب حتما باید جدا شود در غیر اینصورت پس از چند روز قرار گرفتن در برابر نور آفتاب دیگر از چلنیوم جدا نخواهد شد و اثرت مخبری بر روی لبه حروف ایجاد میکند با کیفیت ترین شرکت تولید کننده چلنیوم: شرکت mci نام این محصول خود را با مارک آلوراپید ( alurapid) وارد بازار نمود که در کشور ما نیز این محصول موجود میباشد و قیمت آن نیز گرانتر از دیگر محصولات مشابه میباشد ، یکی از راه های تشخیص این محصول حک شدن نام برند این محصول (alurapid ) و همچنین ( made in spania ) در داخل لبه چلنیوم میباشد.

 

تابلو چلنیوم

 

 

کشورهای تولید کننده چلنیوم:

بعد از اسپانیا کشور تایوان نیز از این ابتکار بی نصیب نماند و مشابه این محصول را بانام تجاری آلوباند ( aluband) تولید و روانه بازار نمود که این برند نیز در نوع خود مرغوب میباشد به تبع آن بعد ازتایوان کشور چین در تولید مشابه این محصول از تمامی رقبا حتی کشور سازنده اصلی یعنی اسپانیا پیشی گرفت و چلنیوم های مختلفی با انواع مارک ها روانه بازار نمود که برخی از آنها عبارتند از آلوشاین (alushine) ،آلوتیپ alutape))،سهند(sahand) و غیره که امروزه در کشور ما بسیار فراوان یافت میشود متاسفانه بین جنس چینی و اصلی آن تفاوت های چشم گیری وجود دارد.

 

 

حروف لتر مکس:

یک نوع از چلنیوم بنام لترمکس ( lettermax ) نیز در بازار موجود میباشد که فرق آن با دیگر لبه ها اینست که در بروی لبه حدود ۱ سانتیمتر فضایی تعبیه شده که علاوه بر سطح حروف از این قسمت نیز نور دیده میشود و یک زیبایی خاصی به حروف لترمکس میدهد کاربرد این حروف بیشتر در اماکن با ارتفاع کم است که دید نور اطراف جلوه خاصی را برای بیننده ایجاد می نماید تولید کننده لبه لتر مکس کشور تایوان می باشد . تابلو حروف برجسته (چلنیوم) مهمترین موضوع درتابلو نور مناسب حروف است که در صورت به وجود آمدن مشکل در آن کل کار تابلوساز زیر سوال می رود از آنجایی که تمامی led های موجود در ایران چینی بوده و هیچ گونه ضمانتی ندارند نمی شود مدت دقیقی برای کارکرد آن در نظر گرفت همچنین افت نور در مدتی کوتاه ، مصرف برق بیشتر ، ایجاد سایه روشن در حروف ، خاموشی قطعه ای ، سیم کشی بیشتر به خاطر تعداد بالاتر در حروف برای جلوگیری از سایه در حروف و موارد دیگری هست که توصیه میگردد از led در تابلو استفاده نگردد . مزیت smd نسبت بهled این است که نوری معادل ۵ برابر led دارد ، هیچ گونه سایه روشنی در حروف نمی توان دید این به دلیل زاویه تابشی نور بسیار گسترده است و نور از صحفه ای نورانی در یک محیط تابیده می شود ، مصرف برق بسیار پایین ، عدم افت نور در دراز مدت ، مزیت فقط در smd های کره ای موجود است در حال حاضر تولیدات کشور کره در این عرصه حرف اول را می زنند.

 

 

سازنده چلنیوم :

 

شرکت اندیشه آفتاب به عنوان یکی از اولین سازنده های چلنیوم با سابقه ای طولانی تجارب گسترده ای در زمینه ساخت حروف چلنیوم را دار می باشد که در رزومه این شرکت موجود است رضایت اکثریت مشتریان از کیفیت و قیمت این شرکت نشان دهنده حرکت به جلوی این شرکت دارد که امید است بتوانیم همانند دیگر همکاران عزیز و پر تلاش تابلوساز، تابلوسازی این صنعت را به صورت 100% بومی سازی نماییم .

چلنیوم چیست ,چلنیوم لترمکس ,انواع تابلو چلنیوم ,حروف چلنیوم ,خصوصیات حروف چلنیوم ,تابلو چلنیوم ,تابلوهای چلنیوم ,پلکسی گلاس ,ورق کامپوزیت ,محاسبه قیمت تابلو چلنیوم ,قيمت تابلو چلنيوم ,چلنیوم تابلو ,تابلوسازی چلنیوم ,تابلو ساز ,تابلوساز چلنیوم ,تابلو ساز چنلیوم ,چنلیوم ,تابلوساز چنلیوم ,تابلوسازی حروف چلنیوم, تابلوسازی حروف برجسته چلنیوم ,تابلو برجسته چلنیوم ,چلنییوم ,تابلو ساز حروف چلنیوم ,تابلو ساز حروف چنلیوم ,تابلو سازی حروف چلنیوم ,تابلوسازی حروف چلنیوم ,تابلوسازی حروف چنلیوم ,تابلو سازی حروف چنلیوم ,تابلو چنلیوم ,تابلو چلنیوم ,حروف چنلیوم حروف برجسته تابلو چلنیوم ,انواع تابلوهای چلنیوم ,چنلیوم لترمکس ,چنلیوم چیست, تابلو چلنیوم ,تابلوسازی چلنیوم ,تابلوهای چنلیوم ,انواع تابلو چلنیوم ,قیمت تابلو چلنیوم ,تابلو تبلیغاتی چلنیوم, اموزش تابلو چلنیوم