امروز: ۱۴۰۰/۲/۲۱

 

اهداف تابلوسازی تبلیغاتی

بشر به طور طبیعی اجتماعی است، تنها کافی نیست که یک فرد بتواند احساس کند، تمیز بدهد و بخواهد، بلکه باید افکار، اهداف ، و پیام تبلیغاتی خود را به هم نوع برساند و چون نمی تواند عین فکر را برای تبلیغ مجسم سازد، ناگزیر است نشانه هایی به جای ان بکار برد، یعنی از تابلوسازی و ساخت نماد و یا لوگوی تبلیغاتی استفاده نماید. منظور از نشانه هر موضوع محسوسی است که که بتواند در ذهن مشتری تصور موضوعی غایب یا نامحسوس را ایجاد کند چنانکه : دود نشانه آتش است، شکوفه ها نشانه بهار و چراغ قرمز نشانه ی خطر و منع عبور می باشد.بنابراین تابلوسازی صنعتی است که در آن از نشانه های ارادی به منظور بیان فکر و پیام تبلیغاتی استفاده می شود .

 

 

تابلوسازیتابلوسازی

 

 

زمانی به اهداف تعریف شده درتبلیغات دست می یابیم که پیام تبلیغاتی توسط گیرندگان پیام، دریافت و پذیرفته شود. درواقع محرک ارائه شده ( پیام ) باید توجه مخاطب را جلب کرده، توسط او درک و آموخته شود، به یادش بماند و درنهایت موجب کنش یا واکنش شود ( پاسخ مورد نظر). درحقیقت پیام تبلیغاتی مجموعه ای ازکلمات، تصاویر، اعداد، موسیقی و حرکات است که به سمت گیرنده پیام فرستاده می شود و هدفش تغییر رفتار درمخاطب و ارائه پاسخ مورد نظر از سوی او که اقدام برای خرید کالایی با رأی دادن به فلان کاندیدا و یا صفحه گذاشتن به فلان نسخه اقدام صحیح و یا رفتاردرستی است، تعریف شده است.

 

شما به هنگام عبور از خیابان و یا رانندگی در بزرگراه ها و زمان مشاهده تابلو تبلیغاتی به همۀ پیام های تبلیغاتی توجه نشان نمی دهید،تنها برخی از تابلوها یا تیزرها توجه شما را جلب می کند. آن تبلیغات، تبلیغاتی است که توانسته عناصرتأثیرگذار درتبلیغات را رعابت کند و به همین رو به نظر شما جالب ترو جذاب تر آمده است.

تابلوسازی هر تابلو تشکیل شده از یک طرح با سه مولفه تصویر ، نشانه و نوشته، که این مولفه ها قادرند با همدیگر به منزله یک طرح واحد ، منتقل کننده پیام باشند و یا به صورت متمایز از هم نقش ایفا کنند. کاربرد آنها به طور ترکیبی یا متمایز ، با توجه به شرایط پیام رسانی در تابلوسازی مهم می گردد. در هر مکان یا پیام تابلوسازی فقط منوط به تصویر و یا ترکیب با دقت و با مهارت از تصویر و نوشته می تواند باشد. نوشته به منزله محل کلمه ها و تصویر به منزله یک اثر خطی است.

 

 

تابلوسازیتابلوسازی

 

 

اهداف تابلوسازی تبلیغاتی :

 

ـ معرفی محصول جدید.

 

ـ ایجاد اعتبار و شهرت برای یک تولید کننده، بنگاه، بازرگان، محصول و کاندیدا و...

 

ـ شکل دادن به تقاضای اولیه.

 

ـ بازارهای انتخابی.

 

ـ بی اثرکردن تبلیغات رقیبان.

 

 ـ ایجاد تحرک و انگیزه درفروشندگان یا رأی دهندگان.

 

ـ افزایش مصرف یک کالا یا خدمات.

 

ـ یادآوری به مشتریان و رأی دهندگان (مخاطبان).

 

هدف از تابلوسازی تبلیغاتی اثرگذار،و هدف از تبلیغاتی اثرگذار تنها و تنها رسیدن به فروشی اثرگذار ، در زمینه کاری شماست. تابلوسازی در تبلیغات یک کار اضافی نیست؛ چرا  که شما با داشتن تابلویی زیبا و مناسب می توانید مشتریان خود را همواره داشته باشید و جذب مشتری کنید.

 

 

تابلوسازیتابلوسازی

 

 

 

 

تبلیغات یعنی القای یک فکر، یک نام یا علامت و یا مشخصات از کالا به مصرف کننده، به طوری که با اثرگذاری برروان او، نگرش های عقلانی وی به نگرش های شرطی تبدیل شود. تبلیغات مجموعه اقدامات سازمان یافته ای است برای تغییر رفتار درمخاطبان و هدف آن اثرگذاری بررفتار و آگاهی مخاطبان و جلوگیری یا ترغیب و تشویق آنان به عملی خاص می باشد

 

 

 

 

 

 

 

 

میزان پذیرش یک پیام تبلیغاتی عمدتاً به مشوق های عرضه شده بستگی دارد و حاوی دلایل و استدلال است برای پذیرش دیدگاه شما، یا انتظاردریافت پاداش و یا تجربه خوشایندی که درآن نهفته است. دراین مطلب سعی شده این ویژگی ها و مشوق ها مورد بررسی قرارگیرد.

 

 

 

1- پیام تبلیغاتی باید توجه گیرنده را جلب کند. پس باید پیام جذاب بوده و کلیشه ای و همسان با سایرپیام ها نباشد.

 

درحال حاضر درجامعه ای به سرمی بریم که هرگاه رادیو و تلویزیون را روشن می کنیم با انبوهی از تیزرهای تبلیغاتی مواجه می شویم یا وقتی روزنامه ای را می خوانیم، تعداد زیادی آگهی تبلیغاتی می بینیم. دربزرگراه ها و معابر نیز با تعداد پرشماری از بیل بردها و پانل های تبلیغاتی و تبلیغات محیطی درگیرمی شویم.

 

 

 

درحقیقت جامعه ما درحال حاضر  تا حدی« پیام زده» شده است. این محیط آکنده از پیام، بارسنگینی است بردوش تابلوسازان کسانیکه که می خواهند پیام تبلیغاتی ارائه دهند که بین تمامی پیام ها، توجه گیرنده را جلب سازند و تمامی عوامل مداخله گر درجلب توجه را رعایت کنند. این عوامل شامل: کلمات جذاب، تصاویردیدنی و چشم نواز، موسیقی دلنشین و همخوان با موضوع تبلیغات، حرکات و بازی نمایشگران است. صنعت تابلوسازی نقش بسیار مهم در زیباسازی محیطی دارد. صنعت تابلوسازی یکی از ابزارهای ارتباط افراد در یک جامعه است. تابلوهای ساخته شده در شهر را نگاه کنید، به طرز روشنی به صورت کاربردی در محیط ها و شهر ها نشان می دهد که تاثیر بالایی روی روحیات افراد دارد. طراحی گرافیکی زییا در تابلوسازی و استفاده از ابزار مناسب برای ساخت تابلوها دو مساله ای هستند که در کنار یکدیگر و با هماهنگی که با هم ایجاد می کنند باعث به وجود آمدن ترکیب بندی عالی در تابلوسازی برای تلقین پیام دیداری می شوند.

 

 

تابلوسازی

 

 

2- پیام باید گاهی درمخاطب احساس گناه، شرمساری، بی کفایتی، ضعف و یا اعتماد به نفس کند.

 

 

دربرخی از پیام ها و برای بعضی ازمحصولات، گاهی لازم است یک لایۀ ترس برانگیز و مأیوس کننده ایجادکرد. مثلاً برای تبلیغ استفاده ازشیر، گاهی بهتراست برکند شدن رشد کودکان براثر عدم استفاده از شیرتأکید شود، یا برای تبلیغ و اشاعه فرهنگ استفاده ازمسواک و خمیردندان برخرابی دندان ها و تأثیر برسلامتی دستگاه گوارش همراه با اعداد و آمار و ارقام تأکید شود و سپس محصول مورد نظر که دارای خاصیت جلوگیری از این عوارض است را معرفی کرد.

 

تابلوسازی

 

 

3ـ پیام باید برای مخاطبان انگیزه ایجاد کند. درحقیقت پیام تبلیغاتی باید درایجاد و یا اغنای نیازهای فردی، قومی و اجتماعی مخاطبان مؤثر باشد.

 

به عبارتی مخاطب باید به نوعی ارضای نیازهای خود را درپیام بیند. افرادی که دریک قومیت قراردادرند ویژگی های قومی برایشان اهمیت دارد و پیام هایی را که این نیاز و انگیزه را ارضا کنند به راحتی می پذیرند. یا مادری که رشد فرزند شیرخوارش برایش با ارزش است، به پیام هایی که دربارۀ بهبود رشد کودکان ارایه می شود، توجه خاصی دارد. بسیاری ازکارشناسان تبلیغاتی نیز با استفاده ازهمین عامل به طراحی شعارهای تبلیغاتی می پردازند، مثل: داروئی برای خواب ـ عاملی برای رشد کودکان ـ نوشابه ای بدون قند ـ غذایی خوش طعم ـ نماینده ای برای آموزش و پرورش جامعه ـ کاندیدایی برای اصلاح وسیله ای برا ی جوانان و ...

 

 

نکاتی که در تابلوسازی باید به آن توجه نمود

 

نوع تابلو و تعیین چهارچوبی کلی و مناسب برای آن

 

رنگ آمیزی و انتخاب رنگ متناسب

 

نورپردازی زیبا و مناسب و استفاده از افکت های نوری مختلف

 

حجیم سازی تابلو سازی و استفاده از زمینه های خاص

 

نوع تابلو سازی و تعیین چهارچوبی کلی و مناسب برای آن. برای آن که از یک تابلو مناسب و زیبا بهره ببرید، لازم است متناسب با نوع حرفه و شغل خود چارچوبی برای آن تعریف کنید. اگر برای استفاده از تابلو مورد نظر خود از یک متخصص در این زمینه کمک بخواهید، در انتخاب بهترین نوع تابلو با هزینه و فضایی مناسب موفق خواهید بود.

 

بهترین و مهمترین فاکتور استفاده از نوشته هایی است که مختصر، کارا، پر اهمیت، قابل درک و مفهومی باشد. با توجه به موقعیت مکانی که شرکت یا مغازه شما قرار گرفته است، انتخاب متن و تصاویری که در آن به کار می رود، متغییر خواهد بود.

 

رعایت چنین اصولی انتخاب برتر و عالی را برای شما فراهم می آورد؛ بنابراین در تابلو سازی به این نکات توجه باشید و چارچوبی مناسب را در نظر بگیرید و از قبل طراحی کنید و بدون هیچ تردیدی با متخصصین این حرفه مشورت داشته باشید. یکی از نمونه تابلوهایی که قطعا تابلو سازی های تبلیغاتی بزرگ و معتبر به شما پیشنهاد خواهند داد، ساخت تابلو چلنیوم است.

 

 

تابلوسازی

 

 

 

4ـ پیام تبلیغاتی باید توسط مخاطب قابل فهم و درک باشد.

 

برای اینکه مخاطب قانع شود، باید نکات مورد نظرپیام دهنده را درک کند. اعم از اینکه یک شعار تبلیغاتی ساده باشد ویا یک مجموعه پیچیده از دلایل برای توجیه ضرورت جنگ یا صلح، یا توانایی های یک کاندیدای انتخاباتی.  ممکن است یک پیام تبلیغاتی توجه مخاطب را جلب کند ولی آنقدر پیچیده و مبهم باشد که برای مخاطب غیرقابل فهم و درک باشد. بنابراین پیام باید با توجه به شرایط ذهنی و ادراکی مخاطب طراحی و اجرا شود. پیام باید با توجه به رشد عقلانی ـ عاطفی ـ اجتماعی ـ اقتصادی و... مخاطب ارایه شود تا توسط او درک، آموخته و پذیرفته شود. یک پیام انتخاباتی باید برای تمامی رده های سنی رأی دهندگان ویک پیام تبلیغاتی برای یک محصول مثل موتورسیکلت، شوینده های لباس، خوراکی ها و غیره برای مخاطبان خاص آن طراحی و اجرا شود تا تأثیرگذار باشد. یکی از نکاتی که می تواند امر تابلوسازی و تبلیغات کسب و کار شما را بهبود بخشد. این است که اغلب در همه تابلو های تبلیغاتی، اندازه و شکل تابلو بایست به طور مستطیل کشیده عرضی انجام شود تا پرسپکتیو مناسبی را داشته باشد و تابلو واضح تر مشاهده شود. رنگ تابلوسازی بخشی مهم از اجزا تابلوسازی تبلیغاتی است. همانطوری که همواره گفته ایم اکثر تصاویر زیبا تابلوسازی تبلیغاتی از آن هایی است که با رنگ بندی استاندارد و جذاب تولید شده اند.

 

 

 

تابلوسازی

 

 

 

5 ـ درپیام باید هرمخاطبی به نوعی خود را ببند.

 

درحقیقت به نوعی « مصادره به مطلوب کند». یکی ازپدیده های مستند و متکی برشواهد بسیار درروانشناسی اجتماعی، « مصادره به مطلوب»  است. به این معنا که تعریف یک وضعیت به گونه ای خاص، اغلب رفتاری را برمی انگیزد که درنهایت سبب تحقق آن رفتارمی شود. طی ده ها آزمایش، نشان داده شده، دانش آموزانی که با هوش خوانده می شوند، اغلب با هوشتر عمل می کنند و افراد عاقلی که « دیوانه» خوانده می شوند، گاه طوری رفتارمی کنند که گویی واقعاٌ زیبا هستند، این گونه پیام ها به شکل انسان های باهوش و خلاق ـ جوانان شیک و با نشاط ـ اتو مبیل هایی با کلاس ـ خانم های با فرهنگ ـ مردمی با تمدن و ... به کار می روند.

 

 

 

 

تابلوسازی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تابلوهای تبلیغاتی با بیش ا ز50 مدل حروف برجسته :


لازم به یاد آوری است بیش از 50 مدل حروف برجسته جهت استفاده در تابلو های تبلیغاتی از جنس انواع استیل ،پلاستیک ،چلنیوم ،لترمکس ،فلز ،آبکاری کروم متناسب با انواع سلیقه ها و در رنج قیمت های متفاوت در تابلوسازی اندیشه آفتاب قابل ساخت و عرضه می باشد.

 

تفاوت حروف چلنیوم در اندیشه آفتاب :


در تابلوسازی اندیشه آفتاب به دلیل استفاده از دستگاه حروف ساز مخصوص و مکانیزه بودن ساخت حروف چلنیوم این نوع حروف برجسته به غیر از مدل استاندارد در مدل های پانچ دار و فانتزی هم قابل عرضه و ساخت می باشد که از حیث تنوع ما را با سایر همکاران تابلوساز متمایز می سازد.

 


نحوه سفارش ساخت تابلو حروف چلنیوم :

 

مشتریان محترم با ارائه طرح و یا لوگوی مورد نظر می توانند اقدام به سفارش ساخت حروف و یا لوگوی برجسته مورد نظر خود نمایند و در صورت عدم وجود مدل از پیش طراحی شده کارشناسان طراحی و فروش این مجموعه شما را در ارائه بهترین و مناسب ترین طرح مطابق با فضا و مکان شما راهنمایی خواهند کرد.

 

 

 

مطالعه این مطالب به شما پیشنهاد می گردد :

تابلو کامپوزیت

تابلو چلنیوم

تابلواستیل و مزایای استفاده از ان

 

آدرس: تهران پاسداران نگارستان چهارم پ 28 طبقه چهارم واحد 12 تابلوسازی اندیشه آفتاب

نویسنده : تابلوسازی اندیشه افتاب

شماره تماس : 02122854605

 

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به تابلوسازی اندیشه آفتاب می باشد